0
Twój koszyk
  • Brak produktów

Zastawa stołowa dla dzieci

Zastawa stołowa dla dzieci

19.08.2022 210

Jak wybrać zastawę stołową dla dzieci?

Małe dzieci chętnie naśladują dorosłych. Stąd też nic zaskakującego w tym, że nawet maluchy, które dopiero uczą się samodzielnie jeść, potrzebują własnej zastawy. Oczywiście w przypadku małych dzieci nie zachęcamy Cię do podania im jedzenia na porcelanowym talerzu – ryzyko potłuczenia go jest dość duże. Jak wybrać odpowiednie naczynia dla dzieci? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. 

Jakie naczynia dla dziecka, które uczy się jeść samodzielnie?

Coraz częściej rodzice decydują się na rozszerzanie diety niemowlaka za pomocą metody BLW, która polega na tym, że dziecko stara się jeść samodzielnie znajdujące się na talerzu produkty. Metodę tę można stosować od momentu, kiedy dziecko samodzielnie siedzi, najczęściej od ok. 6. miesiąca życia. Maluch, który zaczyna samodzielnie jeść, potrzebuje odpowiednich naczyń. Już na tym etapie dziecko powinno mieć własne naczynia i sztućce, oczywiście z materiałów, które nie potłuką się nawet, gdy zastawa spadnie ze stołu.

W SMAK Studio oferujemy zestawy naczyń ze sztućcami dla maluchów, utrzymane w delikatnej pastelowej kolorystyce. To rozwiązania duńskiej marki Bloomingville, które wyprodukowano z tworzywa sztucznego lub melaminy i bambusa. Są zupełnie bezpieczne dla dzieci, nie mają ostrych krawędzi. 

Naczynia ceramiczne dla starszych dzieci

Przedszkolaki i starsze dzieci, które umieją już jeść samodzielnie, mogą korzystać z naczyń ceramicznych. W naszym asortymencie znajdziecie talerze i miseczki dla dzieci z piaskowej ceramiki, które zostały ozdobione wizerunkami zwierząt. Warto podkreślić, że naczynia te nie mają żadnych trudno dostępnych zakamarków, cechują się idealnie gładką powierzchnią, przez co można je łatwo utrzymać we wzorowej czystości. Miseczki i talerze mają gładkie i zaokrąglone brzegi, dziecko na pewno się nie skaleczy. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Obecnie znajdziesz na rynku naczynia dla dzieci w różnych kolorach i z różnych materiałów. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, weź pod uwagę następujące kwestie:

atesty i certyfikaty potwierdzające, że dane naczynia nadają się do kontaktu z żywnością;

naczynia i sztućce powinny mieć idealnie gładką powierzchnię, aby resztki jedzenia nie mogły się osadzać w nierównościach;

możliwość mycia w zmywarce – to oczywiście nie konieczność. Jeśli jednak cenisz sobie komfort na co dzień, warto wybrać dla dziecka zastawę, której nie trzeba myć ręcznie;

jeśli zdecydujesz się na naczynia z tworzywa sztucznego, sprawdź, czy nie zawierają one szkodliwego BPA lub innych toksycznych substancji. 

Talerz z przegródkami czy bez? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Małe dzieci często mieszają wszystko, co znajduje się na ich talerzu. Wybierając talerz z przegródkami, możesz oczekiwać, że potrawy nie zostaną przez malucha wymieszane. Z drugiej strony jednak użycie sztućców jest w tym przypadku trudniejsze, wymaga od dziecka większej precyzji. 

Kompletując asortyment naszego sklepu internetowego, postawiliśmy na rozwiązania, których jakość i design nie pozostawiają nic do życzenia. Niezależnie od tego, czy szukasz zestawu naczyń dla niemowlaka czy talerzyka dla kilkulatka, na pewno znajdziesz u nas rozwiązania, które spodobają się Twojemu dziecku.